Üye Rehberi

Ersağ Üyelik Şartları neler?

Ersağ kimin Ersağ üyelik şartları neler

Ersağ üyesi olmak isteyen herkes gibi aklınızda Ersağ üyelik ile ilgili birçok soru var ise bu yazımızda tüm sorularınıza detaylı cevap bulacaksınız. Ersağ Üyelik Şartları neler? Üyelik ücretli midir? Üye olduğumda her ay sipariş vermem gerekiyor mu? Ürün satışı yapmak zorunda mıyım?  Tüm sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Ersağ %100 yerli sermaye ile kurulmuş, Denizli ilimizde fabrikası bulunan ekolojik temizlik, kozmetik ve gıda takviyeleri grubunda ürünler üreten yerli bir firmadır. Ersağ ürettiği bu ürünleri, üretici-distribütör-depolama-market-kullanıcı zinciri yerine NETWORK MARKETİNG sistemi ile Ersağ üyelerinin aracılığıyla kullanıcılara ürünleri ulaştırması esasına göre satış yapmaktadır.

Dünyada ve ülkemizde NETWORK MARKETING sistemi ile satış yapan pek çok büyük firma olmasına rağmen hepsinde bu sistemler ufak ufak farklılıklar göstermektedir. Bazı firmalar üyelerini satış yapamaya teşvik ederek ödül ve primler vermektedir. Birçok firma üyelerinden belirli bir alışveriş kotasını doldurmaları şartını istemektedir.

Ersağ Üyelik Şartları ve merak edilen sorular?

Ersağ diğer NETWORK MARKETING sistemlerinden bu noktada ayrılarak üyelerine sunduğu şartlar ve kolaylıklar ile ön plana çıkmaktadır. Diğer firmalardan farklı olan bu sisteme biz Ersağ Sistemi diyoruz. Şimdi gelin Ersağ üyelik avantajları ve Ersağ üyelik şartlarına bakalım.

1.

Üyelik Ücreti var mı?

Ersağ’da üyelik tamamen ücretsizdir. Yıllık ücret ya da üyelik aidatı yoktur. Ersağ Üyelik formunu doldurduğunuzda size üye numaranız verilecektir. Ersağ üyeliğiniz en az 200TL’lik ilk siparişinizi girdiğinizde başlayacaktır.

2.

Ersağ kayıt yapılırken neden TC Kimlik numarası isteniyor?

Ersağ şirketi ile gerçekleştireceğiniz alışveriş işlemlerinin ticari olarak faturalandırılması yasal bir zorunluluktur. Fatura kesme işlemi için Vergi Numarası veya T.C. Kimlik numarası gerekmektedir. 29/08/2006 Tarihli, 26274 Sayılı resmi gazetede tebliğ edildiği üzere, 01/01/2007 tarihinden itibaren kesilen faturalarda T.C. kimlik numarası yazma zorunluluğu getirilmiştir. Bu nedenle temsilcilik kaydının gerçekleşmesi için gereklidir.

3.

Kimler Üye Olabilir?

18 yaşını doldurmuş ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes Ersağ üyesi olabilir. Yabancı ülke vatandaşı olup geçici kimlikle Türkiye’de ikamet eden arkadaşlarımızda Türkiye’den Ersağ üyesi olabilir.

Bunun haricinde Yabancı ülke vatandaşları kendi ülkelerinden üyelik açabilir. Ersağ aynı ürünleri birçok ülkeye ulaştıran global bir firmadır.

4.

Ersağ Kataloğu nasıl alırım?

İlk siparişiniz de ürün kataloğu ücretsiz olarak size gönderilmektedir. Ersağ’da ürün kataloğu her ay değişmez. Katalog Ersağ’ın yeni çıkan ürünlerini içerecek şekilde yıl içerisinde belirli dönemlerde yenilenir. Sürekli güncel tuttuğumuz sitemizdeki  Online Ersağ Kataloğumuz ile Ersağ ürünleri ve fiyatlarını istediğiniz her yerden inceleyebilirsiniz.

5.

Her ay sipariş vermem gerekli mi?

Ersağ’da her ay sipariş verme zorunluluğu yoktur. Üye olarak ilk siparişi verdikten sonra ne zaman isterseniz 2-3-4 ay sonra, ihtiyaçlarınızı sipariş verebilirsiniz. Ayın belirli zamanlarında düzenlenen Ersağ promosyon ve hediye kampanyalarını takip etmenizi öneririm.

6.

Kargo ücretli mi?

200₺ üzeri siparişiniz için kargo ücreti yoktur. 200₺ altındaki siparişlerde kargo ücreti alıcıya ait olup anlaşmalı kargo şirketi ile yaklaşık 9-10₺ kargo ücreti oluşmaktadır. Ersağ’da 200₺ ve katları sipariş vererek hem kargo ücretini bedava  hem de Ersağ kampanyasından hediye ürünleri ile almak daha avantajlı olacaktır.

7.

Kapıda Ödeme var mı?

Ersağ şirketinde kapıda ödeme yoktur. Kapıda ödeme sisteminde sık yaşanan alıcı ürünü kabul etmediğinde geri gönderim zaman ve maliyet kaybına neden olmaktadır. Kapıda ödeme alıcının ürün kalitesi ve kendine ulaşmasından emin olmasını garanti eden bir sistem olarak tercih edilmektedir. Ersağ ürettiği ürünlerin kalitesini belgelendirmesi ve tüm dünyada 800 bin üzerinde üyesi ile güvenilirliği kanıtlatmış bir şirkettir. Alışverişlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

8.

Ürünleri nasıl alacağım?

Ersağ Resmi sitesi üzerinden siparişinizi hazırlayarak ürün ürün ücretini kredi kartı, Banka EFT/Havale ile PTT ile ödedikten sonra ürünler adresinize Denizli ilimizde bulunan Ersağ Şirketinden Kargo ile gönderilmektedir. Eğer yaşadığınız şehirde Ersağ Bürosu varsa siparişinizi Bürodan ücretini Kredi kartı yada peşin ödeyerek elden teslim alabilirsiniz.

9.

Sponsorum kim olacak? Sponsor neden gerekli?

Diğer tüm doğrudan satış firmalarında olduğu gibi Ersağ şirketi de bir sponsorunuz olmasını istiyor. Kendi sponsorunuzu kendiniz seçebilirsiniz. Bu kişi Ersağ üyesi bir arkadaşınız olabilir, bir akrabanız olabilir. Eğer isterseniz benim sponsorluğumda Ersağ üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer siz kullanıcı olarak kendi ihtiyacım olan ürünleri alacağım kariyer odaklı bir düşüncem yok diyorsanız. Çevrenizde Ersağ üyesi bir arkadaşınızdan ya da bir tanıdığınız sponsorluğunda üye olmanız bu arkadaşınızın prim kazanmasına vesile olacaktır.

Bunun yanında hem ürünleri kullanayım hem kariyer basamaklarında hızla diyorsanız ve kariyer odaklı düşünüyorsanız seçeceğiniz Sponsorun önemi artıyor. Ayrıca her gün daha da artan 200’den fazla Ersağ ürünü hakkında bilgi alabileceğiniz bir kişiyi sponsor olarak seçmeniz daha iyi olacaktır.

10.

Sponsor değişikliği yapabilir miyim?

Ersağ Sponsor değişikliği bazı durumlarda gerçekleşebilmektedir. İlk üye olduktan sonra 3 gün içinde Ersağ Bürolarına giderek ya da 444 36 94 numaralı Ersağ Fabrika Müşteri hizmetleri vasıtasıyla Sponsor değişikliği yapılabilmektedir. %10 kariyer seviyesi ve üzeri seviyelerde bulunan üyelerin sponsor değişikliği yapılamamaktadır.

11.

Ürün satışı yapmak mecburiyeti var mı?

Ersağ’da ürün satışı yapmak zorunlu değildir. Üye olduktan sonra ister kendi ihtiyaçlarınızı üye fiyatına ve hediyeleri le birlikte alırsınız. İsterseniz bunu bir iş olarak düşünüp ürün satışı da yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize bağlıdır.

12.

Ersağ üyelik iptali nasıl yapılır?

Ersağ üyesi olduktan sonra içinde bulunduğumuz ayın son gününe kadar ilk siparişi vermeyen üyelerimizin üyelikleri iptal olmaktadır. Ersağ’a üye olup hiç ürün almayan arkadaşlarımız üyeliklerini yenilemeleri gerekmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Ersağ üyesi olduktan içinde bulunduğumuz ay sonuna kadar hiç ürün almayan kişilerin üyelikleri otomatik olarak silinmektedir. Bu kişilerin üyelik iptali için ekstra bir şey yapmalarına gerek yoktur.

Ersağ’dan ürün almış ve en az %10 kariyer basamağına yükselmiş kişilerin üyeliğini iptal etmek için şirketimize ıslak imzalı bir dilekçe ile başvuruda bulunması yeterlidir. Örnek Ersağ üyelik iptal dilekçesi şu şekilde düzenlenebilir.

ERSAĞ ŞİRKETLER GRUBUNA

Bozburun Mevkii 7114 Sok. No:5 Gıda Sitesi Altı DENİZLİ

…….. üye nosu ile üyesi bulunduğum Ersağ Şirketinden kendi isteğim üzerine ayrılmak istiyorum. Üyeliğimin sona erdirilmesi için gereğini arz ederim.

İMZA

….. / ….. / 2021

Ad Soyad:

TC NO :

Telefon :

Dilekçenizi PTT ile, Fax : 0258 371 84 22 ile, info@ersag.com.tr mail adresine ıslak imzalı hali ile ulaştırmanız halinde üyeliğiniz sonlandırılacaktır. Daha detaylı bilgi için 444 36 94 nolu müşteri hizmetleri ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Ersağ üyeliğini sonlandıran üyelerimiz 2 yıl boyunca Şirkete yeniden üye olamazlar. 2 yıl sonunda yeni bir sponsor seçerek yeniden üye olabilmektedir. Yeni üye olan her üye en alt kariyerden üyeliğe başlar.

13.

Ersağ üyeleri ülke değişikliği yapabilir mi?

Avrupa’da Ersağ üyesi olan bir üyemiz Türkiye’ye geldiğinde ve ya Türkiye’de üye olan bir kişi Almanya’ya gittiğinde ülke değişikliği yaparak aynı kariyer seviyesinden Ersağ üyeliğini devam ettirebilmektedir.

Şunu hatırlatmakta fayda görüyorum. Ersağ ürün fiyatları bulunulan ülkenin gümrük, vergi vb. şartlarına bağlı olarak farklılıklar göstermektedir.

14.

Ersağ kampanyaları nasıl öğrenebilirim?

Ersağ şirketimizde ürün fiyatlarında indirim şeklinde kampanya yapılmıyor. Belirli alışveriş tutarına göre şirketin belirlediği hediye ürünler seçilebiliyor. Bu Promosyon ay boyunca devam etmekte olup hediye ürünler içinde bulunduğumuz ayın 1-15 i arasında ve 15-31 i arasında iki dönem halinde değişmektedir.

Kampanya başlama zamanları üyelerimize SMS ile bildirilmektedir.

Ersağ üyelik şartları hakkında daha fazla sorusu olan arkadaşlarımız yorum bırak kısmına sorularını iletebilir?

Sağlıkla ve Ersağ’la kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir